15 Ağustos 2010 Pazar

Datça ve Sevgili NY Times'da....

Her şey 10 gün kadar önce gelen bir mail ile başladı. Sevgilimin blogunda yayınladığı Datça fotoğraflarından ikisini NY Times satın almak istiyordu. Önce birileri şaka yapıyor zannettik, kısaca tamam sorun yok falan diye lafı uzatmadan bizde cevap verdik. Sonra baktık ki iş ciddi, fotoğrafların detaylarını soruyorlar, NY Times freelance (bağımsız çalışan) kontratını, gelir bildirim formlarını, freelancer ların girebildiği bir sistemin şifrelerini ve daha pek çok dokumanı yolluyorlar vs.. Bu arada biz de gelen her dokumanla adamların ne kadar ciddi çalıştığına şaşırıp kaldık tabiki.

Ve sonunda bugünkü NY Times'ın seyahat ekinde Amerikalı bir kadın yazarın Datça anıları, sevgilimin bir fotoğrafı eşliğinde yayınlandı. Yazıya ulaşmak için:

http://travel.nytimes.com/2010/08/15/travel/15Imprint.html?ref=travel

Bu arada Datça'nın muhteşem antik kenti Knidos'tan  yazıda bahsedilmesine rağmen Knidos fotoğrafını eklememişler. Ama Knidos'un en güzel fotoğrafları her zaman olduğu gibi mavilimon'da..

Bu arada sakın benim blogumu kimseler okumuyor, izlemiyor diye hayıflanmayın, hiç tahmin etmeyeceğiniz birileri sizi izliyor olabilir....

9 yorum:

minimalist dedi ki...

çok çok tebrikler; ne güzelll; ben bile heyecanlandım :)) Datça ile ilgili bilgileri de keşke senin blogundan alsalardı!!!

serpil dedi ki...

tebrik ederim ayşegül, bu gerçekten çok hoş bir haber. eşinin bloguna bir iki kez girip bakmıştım. şimdi çektiği fotoğraflara daha bir dikkat kesileceğim.

Kirpikteki Gözyaşı dedi ki...

Ne güzel bir haber:) Hakikaten kimin izlediği belli olmaz:)) Tebrike derim:) Sevgiler...

hkki dedi ki...

tebrikler

RENKLİ TASARIMLAR dedi ki...

Ayşegülcüğüm fotoğraf gerçekten çok güzel. Adamlar boşu boşuna peşinize düşmemişler bence. Fakat her şeye rağmen "alt tarafı bir fotoğraf için" bu kadar özenli davranmaları da dikkate değer. Sanata, sanatçıya, emeğe yaklaşımlarını takdir etmemek mümkün değil. Benim bir gazete haberime kafalarına göre başka bir kadının fotoğrafını ekledikleri düşünülecek olursa, aradaki fark ne kadar açık değil mi?:)))
Bu arada ben İstanbul'a artık döndüm sayılır. Ekim'e de çok kalmadı hani.;-) Bekliyorum...
Sevgiler,
Sema.

Gün ışığı dedi ki...

Bayraminiz kutlu olsun..selamlar, sevgiler...

Basak dedi ki...

Tebrikler, çok etkileyici.

Berceste dedi ki...

Cok guzel bir haber, tebrikler, cunku siz hak ediyorsunuz!

Yazis tarzin cok daha guzel :)

Tijen dedi ki...

Vallahi muhteşem olmuş bu iş Ayşegül'cüğüm. Darısı senin fotoğraflarının başına (ve tabii benimkilerin de...)